پایگاه شاگردان آیت‌الله العظمی سید کمال حیدری

پایگاهی برای بازنشر دروس آیت‌الله العظمی سید کمال حیدری و اطلاع‌رسانی اخبار بیت معظم له

پایگاه شاگردان آیت‌الله العظمی سید کمال حیدری

پایگاهی برای بازنشر دروس آیت‌الله العظمی سید کمال حیدری و اطلاع‌رسانی اخبار بیت معظم له

پایگاه شاگردان آیت‌الله العظمی سید کمال حیدری

آیت‌الله العظمی علامه سید کمال حیدری (مد ظله العالی) یکی از مراجع دینی ساکن قم هستند.
ایشان قائل به محوریت قرآن کریم و مداریت سنت معصومین (علیهم السلام) در استنباط از منابع دینی بوده و همچنین معتقدند که مرجع دینی باید مجتهد و صاحب‌نظر در کلیۀ علوم و معارف اسلامی از جمله فلسفه، کلام، تفسیر، فقه، اصول، اخلاق و عرفان باشد.
همچنین آیت‌الله العظمی حیدری (مد ظله العالی) پشتیبان رهبر معظم انقلاب، امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) هستند و خودشان برادر دو شهیدند که در عراق توسط صدام به مقام شهادت رسیدند.

طبقه بندی موضوعی

بایگانی

آیت‌الله العظمی حیدری در تبیین مقاومت ملت ایران و رهبری گفت: مردم ایران و رهبری هوشمندانۀ آن، به تمام مجاهدان و ملت‌های مسلمان، درس ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان اسلام و مستکبران عالم داده‌اند.

 

 

به گزارش پایگاه شاگردان آیت‌الله العظمی سید کمال حیدری، آیت‌الله العظمی سید کمال حیدری، ظهر امروز بیانیه‌ای به مناسبت فرارسیدن سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران صادر کرد.

این مرجع تقلید ساکن قم، در این بیانیه مقاومت مردم ایران اسلامی در برابر جبهۀ استکبار و تبیعت آنان از رهبری‌های حکیمانۀ آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراحل حساس و دشوار حیات مبارک این انقلاب را ستود.

آیت‌الله العظمی حیدری راه انقلاب اسلامی را راهی صعب و پرمخاطره، اما به حق و عزتمندانه دانست که انبیاء(ع) و صالحین در طول تاریخ همواره در این مسیر گام برداشته و به عزت و سعادت رسیده و با خون خود، آیندۀ تاریخ را ترسیم نموده و رقم زده‌اند.

وی ضمن یادآوری پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی و اقتصادی ایران که طی سال‌ها مبارزه با دشمنان قسم خوردۀ انقلاب، نصیب ملّت ایران شده افزود: مردم ایران و رهبری هوشمندانۀ آن، به تمام مجاهدان و ملت‌های مسلمان، درس ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان اسلام و مستکبران عالم داده‌اند.

آیت‌الله العظمی حیدری در انتها رمز پیشرفت و آبادانی جوامع اسلامی را در حفظ وحدت کلمه و دوری از رفتار خشونت‌آمیز و تفرقه‌انگیز دانست.

در ادامه، اصل این بیانیه آمده است.